...επειδή η εκπαίδευση ενος ηθοποιού δεν σταματά ποτέ.

Φθινοπωρινό τρίμηνο

Το πρόγραμμα του Φθινοπωρινού τριμήνου ( 1 Οκτωβρίου - 23 Δεκεμβρίου  ' 18) μπορείτε να το δείτε πατώντας εδώ  Διαλέξτε το μάθημα και το σεμινάριο που σας ενδιαφέρει και σπουδάστε με 48 ευρώ το μήνα.

Σπουδάστε στο Θέατρο των Αλλαγών

Σε ποιους απευθύνονται τα μαθήματα; Πέντε απλά βήματα για να σπουδάσετε στο Θέατρο των Αλλαγών. Παρακολουθήστε όποιο μάθημα σας ενδιαφέρει με μόνο 6 ευρώ! Μάθετε περισσότερα πατώντας εδώ...

Φθινοπωρινό τρίμηνο 2018

 

Κατεύθυνση Υποκριτικής και Σκηνοθεσίας

( 1 Οκτωβρίου - 23 Δεκεμβρίου '18)

Κάντε κλικ στο όνομα του μαθήματος ή του δασκάλου για περισσότερες πληροφορίες.





 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ
 

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Α Τραγούδι και εκφραστικότητα  Α. Καλτσάς
'' Ε Υποκριτική  Ν. Αρβανίτης
17.30-19.30 Α Σωματικό Θέατρο (Προχωρημένοι) Α. Μηλιαράκη
'' Β Υποκριτική I  Δ. Καταλειφός
'' Ε  Μεταγλώτισση - Σπικάζ - Υποκριτική  Α.  Γκίκας
19.45-21.45 Α Musical Theater A. Δεληγιάννης
'' Β Υποκριτική II Δ. Καταλειφός
'' Δ  Δημιουργική γραφή "Χρύσα Σπηλιώτη"  Τ.  Τζανάτος
'' Ε Σωματικό Θέατρο (Αρχάριοι)  Α. Μηλιαράκη.

 

ΤΡΙΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 B Devised Theater  Σ. Κιναλόπουλος
17.30-19.30 A  Biophysical Acting  K. Σελιώνη
'' Β Υποκριτική - Σκηνοθεσία- Κινηματογράφος - Τηλεόραση Χ. Δήμας
" Ε Υποκριτική Γ. Συμεωνίδης
19.45-21.45 Α Τραγούδι - Ορθοφωνία Α. Μποσινάκος
" Β Υποκριτική- Αρχαίο Δράμα ΙΙΙ&IV Π. Μοσχολιδάκης
" Δ Υποκριτική-Αυτοσχεδιασμός Ε. Στυλάντερ
" Ε  Αυτοσχεδιασμός   Γ.  Συμεωνίδης.

ΤΕΤΑΡΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
 15.15-17.15 Α Φωνητική εκπαίδευση Β. Αγγελάκης
'' Β Υποκριτική Χ. Φραγκούλης
'' E Play Back theater  Λ. Μουτσοπούλου
17.30-19.30 Α Κίνηση - Αυτοσχεδιασμός  Β. Μαραγκάκη
'' Β Υποκριτική - Meisner Ι Ό. Τζωρτζ
'' Δ  Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός  Μ. Γεωργίου
'' Ε Υποκριτική - Αρχαίο δράμα Ι & ΙΙ. Π. Μοσχολιδάκης.
19.45-21.45 Α Ορθοφωνία- Αγωγή του λόγου Γ. Ανέστη
" Β  Υποκριτική  Ν.  Χατζηπαπάς
'' Γ Ηθοποιός και σκηνικός χώρος Γ. Γερμανού
" Ε Υποκριτική - Aρχιτεκτονικη σώματος & λόγου Χ. Καψούλη

ΠΕΜΠΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Β Αυτοσχεδιασμός Γ.  Χρανιώτης
'' Ε Κίνηση για ηθοποιούς  Κ. Δρακοπούλου
17.30-19.30 Α Υποκριτική στην κάμερα Ι Ο. Τζωρτζ
" Β Τεχνική - (Υποκριτική) Ε. Τσολακίδης
" Δ Yoga I Ν. Πολυχρονοπούλου
" Ε Υποκριτική  Ι  Κ. Κωνσταντόπουλος
19.45-21.45 Α Τραγούδι - Σολφέζ M. Κατσιπάνου
" Β Υποκριτική (Αρχάριοι).  Ε. Τσολακίδης
" Δ Yoga II Ν.Πολυχρονοπούλου
" Ε Υποκριτική  VI-VII Κ.Κωνσταντόπουλος


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 B Υποκριτική - Coaching  Θ. Αθερίδης
17.30-19.30 Β Παραμύθι - Αφήγηση  Β. Χατζοπούλου.
" Ε Αυτοσχεδιασμός Ε. Τσολακίδης
19.45-21.45 Α  Υποκριτική  Ν. Αβαγιανού
" Β Υποκριτική (Προχωρημένοι) Ε.Τσολακίδης
'' Ε Υποκριτική - Μονόλογοι  Β. Χατζοπούλου.

 ΣΑΒΒΑΤΟ

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
13.00-15.00 Α Φωνητική - Τραγούδι  Σ. Τσιλίκης
'' Β Θεατροπαιχνίδια  Α. Παπαθανασίου
'' Δ  Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός  Ζ. Ξανθοπούλου
'' Ε  Υποκριτική  Έ. Φεζολλάρι
15.15-17.15 Α Ορθοφωνία  Π. Μοσχολιδάκης
'' Β Υποκριτική  Φ. Κομνηνού
'' Ε Υποκριτική- Σκηνοθεσία   Κ. Ασπιώτης
17.30-19.30 Α Ιστορία του Θεάτρου- Ιστορία των Τεχνών- Ιστορία της Ανθρωπότητας Ι,ΙΙ,ΙΙΙ.    Ε. Τσολακίδης
'' Β Υποκριτική Μ. Ζορμπά
'' E Υποκριτική  Μ. Δεσύλλας


ΚΥΡΙΑΚΗ

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
13.00-15.00 Α Υποκριτική-Αυτοσχεδιασμός I  Β. Μαυρογεωργίου
" Β Υποκριτική V Κ. Κωνσταντόπουλος
'' Ε  Υποκριτική  Μ.  Αλιφέρη
15.15-17.15 Α Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός ΙΙ Β. Μαυρογεωργίου
'' B Υποκριτική ΙI  Κ.  Κωνσταντόπουλος
'' Ε  Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός  Κ. Γάκης


   Σπουδάστε με 48 ευρώ τον μήνα. 

Επιλέξτε μόνο τα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν.

Μπορείτε να γραφτείτε στα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν  χωρίς να επιβαρυνθείτε το κόστος της εγγραφής  στη σχολή
μεχρι και την Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου.
                        

Για περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες επικοινωνήστε με την γραμματεία στα τηλέφωνα 210 5246833 και 210 5248251.